Podróżowanie „na studenta” – jest taniej i zabawniej!

Wakacje i urlopy kojarzą się nam często nie tyle z wypoczynkiem ile z …wydatkami. Nie ma co się czarować podróżowanie kosztuje, jednakowoż nie zawsze musi wypalać nam dziur w portfelu. Wszystko można zorganizować taniej, co wcale nie oznacza, że niechlujnie. Wystarczy spojrzeć na to jak robią to żacy! Autostop to tylko jeden z ich pomysłów na udany, niskobudżetowy urlop.

Czy to zima czy to lato, świat kusi podróżników. Kto by zresztą nie chciał skoczyć gdzieś i choćby na kilka dni oderwać się od szarej codzienności? Wypoczynek to sprawa konieczna nie tylko dla ciała, ale i ducha. Niestety wiele osób odpuszcza już na pierwszym etapie i nawet nie planuje jakiś wyjazdów, bo wie, że nie starczy na to funduszy. Być może popełniają oni błąd z założenia i zbyt szybko wywieszają białą flagę. A można przecież ciąć koszty wyjazdowego urlopu.

Tniemy po całości

Cięcie kosztów, by było skuteczne, powinno odbywać się na każdym etapie planowania i odbywania podróży – także jeśli chodzi po dojazd na miejsce i powrót. Wykorzystanie własnego samochodu jest kosztowne ze względu na benzynę – chyba, że zabierzemy ze sobą znajomych i podzielimy koszty korzystając z dobrodziejstw carpoolingu. Z pomocą przychodzi też stary, dobry autostop – dziś nie trzeba już nawet wystawać rąk, wystarczy skorzystać z aplikacji kojarzących kierowców z pasażerami. Na łowców okazji czekają tanie bilety lotnicze a czasem nawet kolejowe, trzeba zachować czujność i …mieć trochę szczęścia!

Ekwipunek za pół ceny

Kolejna sprawa dotycząca szczególnie osób podróżujących zimą to ekwipunek. Bez leżaka na plaży jeszcze można sobie poradzić i smażyć się na ręczniku. W zimie jest trudniej, bo kto jedzie w góry chce raczej choć na chwilkę oddać się białemu szaleństwu. Nie ma rady trzeba mieć sprzęt – najtaniej wyjdzie pożyczyć go u rodziny czy znajomych. Jeśli uprawiamy sport regularnie może warto zainwestować we własny zestaw? Promocji można szukać nie tylko w sieci, ale też np. a outletach czy sklepach specjalistycznych. Do zaoszczędzenia są spore pieniądze.

By żyło się w kwaterze!

Teraz sprawa kwatery – jeśli tylko ktoś nie chce pławić się w luksusach 5 gwiazdkowego hotelu to jest w stanie zorganizować tani nocleg. Latem można jechać pod namiot – oczywiście nie wszyscy lubią nocowanie pod gołym niebem, w takim przypadku warto po prostu poszukać tańszych kwater. W górach cenowo korzystnie wypadają schroniska czy położone nieco na uboczu kwatery.

About author

Related Articles