Nissan GT-R GT3

JR Motorsport i tuningowy oddział Nissana Nismo połączyły siły. Nie trudno się domyśleć, że taka fuzja musi wiązać się z erupcją energii i wybuchem motoryzacyjnej pasji. W tym przypadku całej masy ulepszeń i zmian doczekał się model GT-R, który przedstawiony zostanie niedługo w wersji GT 3. Wydarzenie jest dosyć ciekawe, chociażby z tego w względu, że GT-R już sam w sobie jest diabelnie szybkim pojazdem. Zmiana tego auta w prawdziwie sportową bestię może okazać się całkiem interesującym eksperymentem.

 

Wypada napisać małe co nieco o specyfikacji technicznej. Zacznijmy od faktu, że GT-R GT3 obdarzony zostanie jednostką V6 biturbo. Silnik jest w stanie generować moc 530 KM/390 kW. Maksymalny moment obrotowy wyniesie przy tym 612 Nm. Jeśli już przy silniku jesteśmy, trzeba nadmienić, że będzie on współpracował z półautomatyczną przekładnią 6-biegową.

 

Sportowe auto musi mieć odpowiednie gabaryty, żeby dobrze trzymać się nawierzchni przy równoczesnym wyzwalaniu niebotycznych prędkości. Z GT 3 będzie nie inaczej. Tak więc ogólna masa pojazdu wyniesie 1300 kg. Do tego przyprawiono go o liczne komponenty, których celem jest polepszenie aerodynamiki. Nadwozie na ten przykład skonstruowano z włókna węglowego, zgodnego z wszelkimi wytycznymi, przygotowanymi dla klasy GT3. Bryła nowego modelu wzbogacona zostanie o dość spory splitter z przodu, oraz imponującej wielkości potężne tylne skrzydło.

 

Rzecz jasna na tym nie koniec zmian, które musi przejść GT-R w drodze do przemiany w sportowy wóz. Nissan doczeka się wyczynowego zawieszenia, nowych opon, a inżynierowie z Nismo i JR Motorsport zainwestowali w mocniejszy układ hamulcowy. Równocześnie, trzeba zwrócić uwagę na wnętrze kabiny, które z kolei jawi się jako uboższe niż jego podstawowa wersja. Wyrzucono wszystkie zbędne elementy, robiąc w ten sposób miejsce dla klatki bezpieczeństwa.

 

Tak spreparowany model GT-R kosztować ma około 300 000 euro. Jeśli ktoś spragniony jest mocnych wrażeń, nowy Nissan Gt-R GT3 zagwarantuje wiele emocji.

About author

Related Articles