Niekiełznana moc Mercedesa CLS 63 AMG

Mercedes CLS 63 AMG. Sportowe auto, które skonstruowane zostało w jednym celu – miało robić wrażenie. Czy faktycznie ten konkretny model potrafi zaprzeć dech w piersiach czy może zamiast wielkiego fajerwerku odpalono zaledwie małe zimne ognie? Sprawdźmy.

Aparycja CLS 63 nie pozostawia nam żadnych wątpliwości, to auto na wskroś przesiąknięte sportowym duchem. Nowoczesna karoseria obiecuje sporą moc, którą dostaniemy zaraz po ułożeniu dłoni na kierownicy. Wnętrze samochodu zdobią czerwono czarne siedzenia, dzięki czemu wrażenie dynamizmu potęguje się jeszcze bardziej. Warto wspomnieć tu o przestronności auta – do nowego Mercedesa z powodzeniem wsiądą cztery osoby, które będą mogły cieszyć się ze sportowej jazdy bez poczucia ścisku.

No właśnie, a jak jest z tą sportową jazdą? CLS 63 AMG dysponuje jednostką napędową o mocy 525 KM. Ci jednak, dla których powyższe rozwiązanie jest mało satysfakcjonujące, przygotowano specjalną ofertę – pakiet AMG Performance. Dzięki dodatkowym 35 tys. zł moc naszego pojazdu sięgnie pułapu 557 KM. Czy to dobra inwestycja? Cóż..

Zanim odpowiemy na to pytanie, wypada zahaczyć o temat elektroniki, która czuwa nad bezpieczeństwem naszej jazdy. ESP dbać będzie o każdy ruch Mercedesa, nie pozwalając tym samym na zbyt wielkie ekscesy. Oczywiście w każdej chwili możemy położyć elektronicznego pastuszka spać i zacząć cieszyć się z dzikiej i nieokiełznanej mocy CLS 63 AMG.

Dodatkowe konie przypomną o sobie na długich prostych, pozwalając rozpędzić auto do setki w 4,3 sekundy. Wspomnieć trzeba jednak, że to maszyna nie dla każdego, a kierowca, który pozbędzie się elektronicznych zabezpieczeń, powinien cechować się nie lada umiejętnościami. 557 mechanicznych koni nie da ujarzmić się tak łatwo. Narowiste kopyta Mercedesa muszą być kierowane twardą, a równocześnie niezwykle delikatną ręką, zdecydowaną i wyrozumiałą. Jedynie wtedy wyciśniemy z CLS prawdziwą esencję i nieskrępowaną radość z jazdy.

Czy 534 500 zł to wygórowana cena za tą niezwykłą maszynę? A czy podobną przyjemność wypada przekładać na pieniądze?

About author

Related Articles