Następca Land Rover Defendera nad Menem

Następca Land Rover Defendera nad Menem

Zdaje się że uczestnicy Salonu Samochodowego we Frankfurcie nad Menem nie będą mogli narzekać na nudę. Brytyjski producent zapowiedział właśnie, że oficjalnie zaprezentowany zostanie następca Land Rover Defendera – najpopularniejszego samochodu terenowego na świecie.

Nad Menem ujrzymy zatem koncepcyjny model DC100, który wprowadzi nas w nową generację kultowego Land Rovera. Emocje może ostudzić informacja, że auto wyjedzie z salonów dopiero na przestrzeni 2015 roku. Producent chce dobrze wykorzystać ten czas, zbierając opinie o koncepcyjnym modelu, aby za cztery lata oferować klientom atrakcyjny produkt na jak najwyższym poziomie.

Równocześnie obecna generacja może liczyć na nową jednostkę wysokoprężną o pojemności 2,2 litra EU5. Chociaż pojemność skokowa jest mniejsza niż przy starszym 2,4 litra EU4, będzie w stanie bez mniejszego problemu osiągnąć moc 122 KM. Warto też wspomnieć, że nowy silnik został wzbogacony o filtr cząsteczek stałych DPF, dzięki czemu ulegnie zmniejszeniu emisja szkodliwych substancji.

About author

Related Articles