Meble na wymiar i drzwi przesuwne, czyli w jaki sposób zaaranżować garderobę?

Jak urządzić garderobę?
Garderoba w ogóle nie musi być ogromnym pokojem, żeby przechowywać w niej wszystkie ubrania i utrzymać w nich ład. Swoją rolę będzie spełniać ona równie dobrze jako zabudowa wnęki w ścianie w innym pomieszczeniu. W takim wypadku bardzo dobrze sprawdzą się drzwi przesuwne, żeby oddzielić garderobę od pomieszczenia.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Magazynowane ubrania to główny czynnik, który ma wpływ na wnętrze garderoby. To, czy w czyjejś garderobie znajdzie się wiele regałó, szuflad czy może drążków na wieszaki zależne jest od rodzaju posiadanych ubrań. Decydując o meblach do garderoby musimy pod uwagę wziąć również to, czy zależy nam na dodatkowej przestrzeni na różne urządzenia, takie jak żelazko czy deska do prasowania.

Gdy mamy niewiele miejsca na garderobę, świetnym wyborem jest nabycie szafy na wymiar. Dzięki temu zwiększymy dostępną przestrzeń na ubrania, a także przeróżne dodatki. Do małej garderoby warto kupić meble na wymiar sprzedawane przez firmę Komandor, która oferuje pojemne szafy ubraniowe. Ładowna szafa narożna również jest dobrym pomysłem, a także zwiększy ilość miejsca na swoją odzież seks randki.

Drzwi przesuwne na wymiar pozwolą zaoszczędzić miejsce
Dobrze jest także zamontować w naszej garderobie drzwi przesuwne, nawet jeśli będzie to samodzielne pomieszczenie. Pozwala to na zwiększenie dostępnej powierzchni użytkowej. Dzięki zastosowaniu drzwi przesuwnych zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest niezbędna do uchylenia tradycyjnych drzwi. Możemy zdecydować się na gotowe rozwiązania bądź na drzwi przesuwne na wymiar oferowane np. przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Odpowiednio wybrane meble to nie wszystko. Bardzo ważne jest też odpowiednie oświetlenie garderoby. Powinno ono dochodzić do wszelkich półek, a także zakamarków. Gdy dysponujemy niemałą powierzchnią na garderobę, poza oświetleniem ogólnym, musimy też zadbać o oświetlenie punktowe. Z ekonomicznego punktu widzenia bardzo dobrym pomysłem są LED-y. Nie tylko wykorzystują one mało energii, ale dostępne są przeróżne rozwiązania, które umożliwiają ich montaż w przeróżnych miejscach.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
W garderobie nie powinno brakować także właściwego lustra. Bardzo duże lustro pełni dwie ważne funkcje. Jest ono potrzebne podczas wyboru odzieży, a także zwiększa optycznie pokój. Jeśli Twoja garderoba jest niewielka, dobrze jest wybrać lustro wiszące. Bardzo dobrą alternatywą dla niedużych pomieszczeń jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których umieszczone jest lustro.

About author

Related Articles