Jakie biurka do komputera?

Biurko to bardzo ważny mebel przy pracy z komputerem. Choć wielu użytkowników stawia obecnie na laptopy, to jednak i one są o wiele wygodniejszym narzędziem do pracy, kiedy ustawi się je na solidnym blacie. Czym się kierować przy wyborze biurka odpowiedniego do pracy z komputerem? Skupmy się raczej na aspektach praktycznych – design to kwestia gustu osoby, która ma korzystać z tego biurka.

Odpowiednie rozmiary biurka

Odpowiednie czyli jakie? Trudno powiedzieć, ponieważ każdy użytkownik biurka ma inny wzrost, więc musi dopasować parametry biurka stricte pod siebie. Ważnych jest kilka kryteriów. Nogi muszą sięgać podłogi – nie mogą zwisać z krzesła ani wyginać się pod blatem. Po dosunięciu krzesła do blatu, łokcie i przedramiona muszą tworzyć ze sobą kąt prosty, a dłonie mają swobodnie zwisać nad klawiaturą umożliwiając swobodne pisanie na niej.

Zbyt wysoko lub zbyt nisko umieszczona klawiatura będzie powodować nienaturalne wygięcie nadgarstków i szybsze męczenie się ramion. Idealnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób dużo pracujących przy komputerze, jest wybór egzemplarza o regulowanej wysokości i kącie nachylenia blatu – to pozwala uzyskać optymalne ustawienie.

Narożne czy proste?

Mając krzesło obrotowe, można pokusić się o zakup biurka narożnego, które będzie idealne zarówno do pracy z komputerem, jak i z różnymi dokumentami. Bez względu na wybrany model, biurko do komputera może, lecz nie musi, mieć różne szufladki, szafki i półeczki. Jeśli biurko ma stanąć w gabinecie wyposażonym w szafy i półki, wówczas można wybrać minimalistyczny model w postaci zwyczajnego blatu. W sprzedaży dostępne są biurka z szufladami pod blatem, szafkami zamykanymi na klucz, czy nadbudowanymi nad blat półeczkami i szafkami.

W przypadku osób, które lubią mieć na biurku porządek i chować wszystkie drobiazgi przydatne w pracy lub nauce przed wzrokiem niepowołanych osób, takie biurka z funkcją przechowywania mogą być korzystną opcją. Gdy już zadba się o wygodę i funkcjonalność biurka, można pomyśleć o jego kolorystyce i stylu – aby wpasowywały się w ogólny zamysł urządzanego wnętrza.

About author

Related Articles