Trzeci start Pucharu Scirocco R

27 kwietnia będziemy świadkami inauguracji trzeciego już sezonu Pucharu Scirocco R. Wyścig ma charakter ekologiczny, a za kierownicami aut znajdą się zarówno mężczyźni jak i kobiety. Będziemy mogli ocenić, czy płeć piękna oprze się panującym stereotypom i udowodni że prowadzenie pojazdu może stać się również ich domeną. Dodatkowych wrażeń dostarczą nam byli zawodnicy Formuły 1.

 

Wyścig będzie miał polskie akcenty, dzięki czemu będziemy mogli podziwiać jazdę Adama Gładysza oraz Jakuba Litwina. Ten drugi jest co prawda debiutantem, jednak wierzymy, że sprosta zadaniu i dotrzyma tempa najlepszym. Puchar nie może obyć się bez występu prawdziwych gwiazd. W charakterze motoryzacyjnych cele brytów ujrzymy zatem Marca Surera, Mika Salo czy Erica van de Poele.

 

W Pucharze Scirocco R wystąpi w sumie 21 zawodników, którzy reprezentować będą łącznie 11 krajów. Obok polskiego zespołu, wystartują kierowcy z Danii, Turcji, Niemiec, Usa, Indii, Meksyku i Szwajcarii.

 

Wspomnieliśmy o kobietach za kierownicą. Płeć piękną w Pucharze stanowić będą Mikaela Ahlin-Kottilinsky oraz Michelle Gatting. Obie panie występowały już w podobnych mistrzostwach. Wystarczy wspomnieć, że Mikaela jest jedną z finalistek wspólnej akcji Volkswagena i FIA – Women In Motor Sport. Emocje na najwyższym poziomie gwarantowane.

 

Warto wspomnieć, że silnik pucharowego Scirocco po raz kolejny poddano znaczącym modyfikacjom. Dzięki temu normalny tryb zapewni moc 235 KM, a system Push-to-pass pozwoli na rozwinięcie mocy o wartości 185 KM. W porównaniu do roku poprzedniego moc wzrośnie zatem o całe 10 KM.

 

Nadmienić można, że zasady stosowania wspomnianego systemu także doczekały się pewnych zmian. Używanie Push-to-pass w dalszym ciągu będzie ograniczone, jednak wszystko zależeć będzie od pozycji startowej. Ci, którzy znajdą się w trzech pierwszych rzędach dostaną możliwość skorzystania z systemu do dziesięciu razy. Zawodnicy z rzędów 4-6 mogą użyć go jedenaście razy, reszta natomiast zastosują Push-to-pass nawet do dwunastu razy.

 

Wszystko to wpłynie na większa dynamikę walki i co za tym idzie – bardziej emocjonującą rozgrywkę.

About author

Related Articles