Triturbo diesel w nowym BMW?

Triturbo diesel w nowym BMW?

W miniony piątek, na serwisie YouTube można było znaleźć dość interesujący filmik, który ukazał się na profilu BMW. Sam filmik zatytułowano „A new chapter powered by M. Step 1”, co sugeruje rozpoczęcie prac nad czymś nowym, zaskakującym i kto wie, być może nawet przełomowym.

Przy okazji możemy przyjrzeć się sylwetce modelu X6 M, chociaż crossover niezbyt chętnie odsłania przed nami swoje walory. Na filmiku zarówno przód, jak i tył auta pozostają rozmyte, przez co niemożliwym jest dostrzeżenie jakichkolwiek bliższych detali.

Dziennikarze z Autoblog sugerują, że nowym rozdziałem w historii BMW ma być triturbo diesel, który będzie napędzał wehikuł. Czy spekulacje okażą się prawdziwe, niewiadomo. Przypomnijmy, że podobne pogłoski mogliśmy usłyszeć przy okazji modelu BMW 550dX.

Skoda rekordzistką świata

W zeszły piątek czyli 19 sierpnia Skoda Octavia RS została okrzyknięta najszybszym samochodem świata. Dodajmy, że tytuł ten zdobyła w klasie pojazdów z doładowaniem dwulitrowym.

Niniejszy model został skonstruowany by uczcić pełną, dziesiątą rocznicę pojawienia się logo RS. Próba szybkości odbyła się w słonym jeziorze w Bonneville w stanie Utah. Tam Skoda po raz pierwszy zmierzyła się z czasem w czwartek, osiągając prędkość 362,85 km/h. Do zarejestrowania rekordu przyczyniła się druga, piątkowa próba, kiedy to licznik Octavii wskazał dokładnie 367,89 km/h.

Szef Škoda UK Robert Hazelwood nie mógł wyjść ze zdumienia. Stwierdził, że planowanym osiągnięciem była prędkość 325 km/h, tak więc ustanowiony rekord świata to nie lada niespodzianka. Pod wrażeniem byli również kierowcy, którzy na długo zapamiętają wrażanie płynące z pięciomilowej prostej słonego jeziora.

About author

Related Articles