Przytkład włoski

Zdaniem Paolo Iannone’a, dyrektora wykonawczego Banku Pekao SA oprocentowanie kredytów w złotych systematycznie spada i zbliża się do stawek dla kredytów walutowych.
– Klient zyskuje więc coraz mniej na nominalnej różnicy w oprocentowaniu, a ponadto wybierając kredyt w walucie obcej bierze na siebie ryzyko zmiany kursu – mówi Paolo Iannone. – Podobną sytuację mieliśmy we Włoszech kilka lat temu. Kredyty w ECU stały się w pewnym momencie bardziej popularne we Włoszech niż kredyty we włoskim lirze. Klienci chętnie zaciągali takie kredyty ze względu na ich niższe oprocentowanie. Kiedy odkrywali, że na skutek zmian kursów walut muszą płacić znacznie więcej byli ogromnie rozczarowani. Chcielibyśmy uniknąć powtórzenia się podobnej sytuacji w Polsce, stąd nasze słuszne przekonanie o wyższości kredytów złotowych nad walutowymi dla osób zarabiających w złotych.
Warunki spłaty
Kredyt można przeznaczyć nie tylko na zakup nowego, ale również używanego auta, tak osobowego lub nieosobowego o masie do 3.500 kg. Ponadto na kupno motoroweru, motocykla i przyczepy kempingowej.
Mogą go zaciągnąć osoby prywatne kupujące samochód na własne potrzeby. Dla kredytu udzielanego w złotych maksymalna kwota to aż 90 procent ceny auta. Kredyt na nowe auto może być zaciągnięty na okres od 3 miesięcy do 5 lat, natomiast maksymalny okres kredytowania kupna samochodu używanego to 5 lat minus wiek auta.
Bank proponuje często klientom dla kredytu złotowego oprocentowanie stałe od 9,99 proc. przez pierwszy rok trwania kredytu, a następnie zmianę na oprocentowanie zmienne. Klient może też wybrać oprocentowanie zmienne w wysokości od 14.25 proc.
Można też jednocześnie załatwić przez bank ubezpieczenie OC, AC i NW na preferencyjnych warunkach.

About author

Related Articles