Peugeot wchodzi w nowoczesność

Nowy model z segmentu B nadjeżdża właśnie od strony Peugeota. Nadmieńmy, ze producent wiąże ze swoim autem dość wielkie nadzieje, a sam 208 stanowić ma coś więcej niż zwyczajne poszerzenie oferty. Czy nowy Peugeot ukaże się na tyle udany, że zjedna sobie wierną grupkę moto-zwolenników? Cóż, przekonajmy się.

 

Z całą pewnością model 208 będzie najlżejszy wśród swoich braci i sióstr, a jedna z przygotowanych wersji ważyć ma zaledwie 975 kg. Warto dodać, że auto będzie o 1 cm niższe od poprzednika oraz krótsze o 7 cm niż model 207. Mniejsze gabaryty powinny zapewnić 208 lepszą zwrotność i zwinność.

 

Zdawać by się mogło, że niewielkie wymiary znacząco wpłyną na przestronność auta, paradoksalnie jednak udało się wygospodarować więcej miejsca dla pasażerów niż w autach poprzednich. Zapowiedziano też, że nawet bagażnik odznaczał się będzie większą pojemnością.

 

Pora na kilka słów o ogólnej stylistyce i wyglądzie nowego dziecka Peugeota. Wyraźnie widać, że 208 wchodzi powoli w nowoczesne czasy, co doskonale podkreśla smukła sylwetka i opływowy kształt nadwozia. Lekkość i sportowa nutka, do tego zaś cała masa misternie zaprojektowanych detali, takich jak rozpoznawalne przednie światła lub tylne lampy przypominające kształtem bumerang. Dodać trzeba, że ostateczny wygląd nadwozia zależeć będzie od wersji, na którą się zdecydujemy.

 

Mówiliśmy o powierzchowności auta, pora więc zajrzeć do wnętrza. Co nas tam czeka? Prawdziwa rewolucja! Peugeot zrywa z dotychczasowymi tradycjami i przyzwyczajeniami. Wszystkie wskaźniki skrupulatnie przeprojektowano w taki sposób, by stały się bardziej intuicyjne i przejrzyste. Na ergonomię jazdy wpłynie umieszczenie ich wokół kierownicy, a  takżena sporym ekranie dotykowym.

 

Peugeot 208 wychodzi też naprzeciw potrzebom ekologów, zmniejszając emisję CO2 o 34 g/km, dzięki czemu staje się modelem z najniższym poziomem emisji w segmencie B. Warty uwagi jest fakt, że 25% wszystkich polimerów, które użyte zostały do wyprodukowania auta, pochodzą z recyklingu,  bądź są pochodzenia naturalnego.

About author

Related Articles