Toyota Corolla

Życie ze smakiem

Każda z wersji Corolli została stworzona z myślą o indywidualnych potrzebach różnych klientów. Nowa Corolla jest niezwykle aerodynamiczna. Jej opływowy kształt (współczynnik oporu powietrza 0,29) umożliwia osiąganie wysokiej prędkości przy jednoczesnym niskim zużyciu paliwa oraz hałasie zewnętrznym.

Trzydrzwiowa wersja Hatchback to idealny partner we współczesnym, dynamicznym świecie. Młodzieżowy styl podkreślają charakterystyczne linie boczne i przednie, delikatnie poszerzone łuki nadkoli oraz zderzaki w kolorze nadwozia. Zalety Corolli nie kończą się jednak na wyglądzie zewnętrznym. Dzięki równowadze zachowanej pomiędzy formą a funkcjonalnością, Corolla może poszczycić się wyjątkowo przestronnym i perfekcyjnie zaprojektowanym wnętrzem niespotykanym wśród samochodów w swojej klasie.

Pięciodrzwiowa wersja Hatchback urzeka sprawnością i wdziękiem kompaktowego designu, zapewniając jednocześnie lepszy dostęp do wnętrza samochodu. Wersja pięciodrzwiowa jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie poczucie smaku i komfort jazdy własnej oraz pasażerów, jak również dla osób planujących powiększenie rodziny.

Stylową, kompaktową sylwetkę nowej Corolli w wersji trzy- i pięciodrzwiowej uzupełnia przestronne wnętrze.

W zależności od potrzeb

Wersje Sedan i Wagon ucieleśniają nowoczesny styl kompaktowej sylwetki Corolli.

Toyota Corolla Sedan to uosobienie elegancji, łączące w sobie wygodę tradycyjnego bagażnika z nowoczesną stylistyką. Szeroko otwierające się drzwi zapewniają łatwy dostęp do przestronnego wnętrza. W efekcie jest to klasyczny samochód z pełną gracji aerodynamiczną sylwetką. Ten model to komfort, szyk i niezwykła jakość.

Corolla Wagon została stworzona z myślą o tych, którzy cenią sobie indywidualny styl i prowadzą aktywny tryb życia. Zachowując typowy dla nowej Corolli wygląd, wersja Wagon wyróżnia się zwiększoną pojemnością. Sprytnie zaplanowana przestrzeń, obszerny bagażnik oraz regulowany kąt oparcia tylnych foteli zapewniają maksimum wygody na wakacjach i podczas weekendowych wycieczek.

Co najważniejsze, bez względu na to, która z wersji jest dla Ciebie najodpowiedniejsza, wszystkie – zarówno Hatchback, Sedan, jak i Wagon, mają w sobie niepowtarzalny styl i gwarantują wyjątkową dynamikę jazdy.

Zarówno Corolla Sedan, jak i Corolla Wagon łączą w sobie styl z funkcjonalnością, zapewniając maksimum

Czuły na Twój dotyk

Innowacyjna technologia silników benzynowych VVT-i pozwala Ci prowadzić samochód tak jak lubisz. Równocześnie masz gwarancję mocy i sprawności pojazdu, a także pewność oszczędnego zużycia paliwa i kontrolę wydzielania spalin.

Silnik VVT-i z inteligentnym systemem zmiennych faz rozrządu dostosowuje się automatycznie do warunków jazdy, elektronicznie optymalizując czas otwarcia zaworów ssących. Maksymalizuje to wydajność silnika poprzez doraśne zwiększenie mocy, redukując jednocześnie zużycie paliwa i wydzielanie szkodliwych składników spalin.

Silnik 1,6 VVT-i oferuje wyjątkową dynamikę
w każdym zakresie obrotów. Moment obrotowy 150 Nm (4800 obr./min) i moc 81 kW (110 KM) przy 6000 obr./min pozwala Twojej Corolli przyspieszyć od 0 do 100 km/h w zaledwie 10,2 sekundy i osiągnąć maksymalną prędkość 190 km/h. Zużycie paliwa wynosi 7 litrów/100 km.

Z kolei Corolla napędzana silnikiem VVT-i o pojemności 1,4 litra jest wyjątkowo ekonomiczna. Osiągając 130 Nm (4400 obr./min) i 71 kW (97 KM) przy 6000 obr./min, silnik ten daje przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 12 sekund i maksymalną prędkość 185 km/h. Zużycie paliwa jest zminimalizowane do zaledwie 6,7 litra/100 km.

Każdy z silników uzupełnia 5-biegowa manualna skrzynia biegów, a w przypadku silnika 1,6 VVT-i dostępna jest również 4-biegowa skrzynia automatyczna. Obydwa rodzaje silników są dostosowane do przepisów dotyczących regulacji emisji spalin Euro IV, które mają obowiązywać od 2005 r.

Silnik Diesla D-4D

Zwiększona moc wtedy, kiedy tego potrzebujesz i ekonomiczne zużycie paliwa.
To właśnie sprawia, że tak cieszy Cię prowadzenie Corolli z silnikiem Diesla D-4D
o pojemności 2,0 litrów.

Spektakularne osiągi silnika D-4D umożliwia elektroniczny system kontroli ciśnienia, czasu
i ilości wtrysku paliwa dostosowujący się do warunków jazdy. Technologia common rail pod ciśnieniem wtryskuje dokładnie rozpylone paliwo bezpośrednio do cylindra. W efekcie silnik nieustannie utrzymuje maksymalną wydajność, optymalizując kontrolę mocy, osiągów, ekonomiki i emisji.

Silnik D-4D 2,0 l o mocy 110 KM z intercoolerem dostępny jest w trzy- i pięciodrzwiowej wersji Hatchback. Jego moment obrotowy 250 Nm (2400 obr./min) i moc 81 kW (110 KM) sprawiają, że Corolli wystarcza zaledwie 10,9 sekundy na osiągnięcie 100 km/h, by po chwili mknąć z maksymalną prędkością 185 km/h. Zużycie paliwa to średnio 5,8 l/100km.

Wersja silnika o mocy 90 KM i pojemności 2,0 litrów dostępna jest w wersji Sedan, Wagon oraz w trzy- i pięciodrzwiowej wersji Hatchback. Z momentem obrotowym 215 Nm (2400 obr./min) i 66 kW (90 KM) przy 4000 obr/min, ta wersja silnika osiąga przyspieszenie od 0 do 100km/h w 12,6 sekundy oraz maksymalną prędkość 180 km/h. Zużycie paliwa jest jeszcze bardziej ekonomiczne i wynosi 5,7 l/100km.

Obydwie wersje silnika D-4D uzupełnione są 5-biegową manualną skrzynią biegów.

Ze sportowym zacięciem

Corolla T Sport to wymarzony samochód dla amatorów ostrzejszej jazdy. Silnik VVTL-i o mocy 192 KM i sześciobiegowa manualna skrzynia biegów zainspirują każdego kierowcę.

Intrygujący charakter Corolli T Sport podkreślają 16” aluminiowe felgi, chromowana rura wydechowa oraz oryginalna obudowa chłodnicy. Jednak prawdziwą różnicę poczuć można dopiero, gdy słyszy się sportowy odgłos silnika 1,8 VVTL-i, a do jazdy porywa niesamowite przyspieszenie.

Przy niskich i średnich obrotach, system VVTL-i działa tak jak VVT-i, tzn. optymalizuje czas
i moment otwarcia zaworów dolotowych. Jednakże przy wysokich obrotach system VVTL-i powoduje większy skok zaworów dolotowych. Zwiększa to znacznie ilość mieszanki, dostającej się do cylindrów, a w efekcie powoduje znaczny wzrost mocy i momentu obrotowego.

Połączenie silnika VVTL-i z sześciobiegową manualną skrzynią biegów i aerodynamiczną sylwetką pozwoliło uzyskać Corolli TS rewelacyjne osiągi. Z momentem obrotowym 180 Nm (6800 obr./min) i mocą 141 kW (192 KM) przy 7800 obr./min, Corolla T Sport przyspiesza od 0 do 100km/hw w zaledwie 8,4 sekundy, a jej prędkość maksymalna to 225km/h. Pomimo takich osiągów Corolla T Sport pozostaje ekonomiczna, spalając zaledwie 8,1 l na 100km.

Wersja T Sport wyposażona jest w systemy ABS, EBD i BA, co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo hamowania. Ponadto posiada układ stabilizacji toru jazdy oraz system zapobiegający poślizgowi kół przy ruszaniu.

Corolla T Sport jest dostępna w trzy- i pięciodrzwiowej wersji Hatchback. Niezależnie od obranej trasy Corolla T Sport dostarczy Ci niesamowitych wrażeń dynamiki jazdy i mocy.

Dla wymagających

Corolla T Sport cechuje się wyjątkowym wykończeniem wnętrza. Styl, jakość
i technologia tworzą skoordynowaną całość, dopełniającą imponujące osiągi silnika.

Ergonomia wnętrza Corolli T Sport charakteryzuje się typowo sportowym wyglądem. Konsola wykończona jest wysokiej jakości materiałem imitującym karbon.

Wskaźniki posiadają wyświetlacze Optitron, które podświetlane są w kolorze czerwonym.

Sportowy charakter samochodu jest podkreślony specyficzną tapicerką i elementami wykończenia. Koło kierownicy i skrzynia biegów pokryte są skórą, a gałka drążka zmiany biegów wyróżnia się stylową aluminiową wstawką.

Można dodatkowo zamówić skórzaną tapicerkę oraz sportowe aluminiowe pedały. Wyjątkowe wykończenie oraz sportowy design pozwalają w każdym kierowcy odkryć żyłkę sportowca.

Toyota Corolla
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About author

Related Articles