KIA Rio zagrożeniem dla Skody?

Skoda Fabia jest liderem w segmencie B. To auto sprzedaje się najlepiej i posiada największe zaufanie użytkowników. Do tej pory pozycja Skody była niezachwiana, a konkurencja nie marzyła nawet o prześcignięciu tak mocnego zawodnika. Teraz jednak boks opuszcza nowy gracz, który być może odmieni dotychczasowe trendy w motoryzacji. Mowa o KIA Rio.

Nowe Rio, wchodzące właśnie do sprzedaży posiada bardzo mocne zaplecze technologiczne. Mówi się nawet o pewnej technologicznej rewolucji, drzemiącej pod nowoczesnym designem nadwozia. Atrakcyjny wygląd to jednak nie wszystko, co oferować może Rio. Auto jest szersze i dłuższe od swoich poprzedników, co z kolei wpłynęło na przestronność wnętrza i wygodę w czasie jazdy. Wnętrze pojazdu oferuje wiele schowków, które okażą się niezwykle pomocne w utrzymaniu porządku. Przy swoich wymiarach zachowuje doskonałą zwrotność i pozwala na bardzo łagodne prowadzenie. Swoboda i lekkość w operowaniu kierownicą, komponuje się z dynamicznym silnikiem.

Nadmienić trzeba, że KIA w dużym stopniu postawiła na bezpieczeństwo, a nowe dziecko producenta uzyskało chwalebny wynik pięciu gwiazdek w testach EURO NCAP. Dobry wynik to zasługa między innymi systemu seryjnych airbagów – kurtynowych, bocznych i czołowych. Do tego dodać można system stabilizacji toru jazdy ESC, a także specjalny układ, który ułatwiać będzie ruszanie na wzniesieniu. Na standardowym wyposażeniu auta znajdzie się również system ostrzegający innych uczestników ruchu przed awaryjnym zahamowaniem naszego pojazdu. Nowością w Rio jest system o nazwie KSS, odpowiedzialny za powiadomienie służb ratunkowych w razie zaistniałego wypadku.

Na popularność nowego modelu KIA z całą pewnością wpłynie swoboda w doborze odpowiedniej wersji auta. Producent przygotował kilka różnych opcji wyposażenia, my zaś możemy ustalić czy zadowala nas pakiet standardowy, czy może przeznaczyć większy fundusz na bogatszą wersję.

Rio dostępny jest w wersji trzydrzwiowej, oraz pięciodrzwiowej.

KIA Rio zagrożeniem dla Skody?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About author

Related Articles