Demoniczna prędkość od niemieckiego producenta

Demoniczna prędkość od niemieckiego producenta

Rotary Supercars znany jest jako niemiecki producent samochodów. Teraz zapowiedział stworzenie nowego modelu, który będzie nosił nazwę RSC Raptor GT. Cechą charakterystyczną maszyny miała być ogromna moc, płynąca z 1200 koni mechanicznych. Jak się okazało Ratary Supercars ma w rękawie jeszcze jednego asa – to RSC SuperRaprot CF, który będzie posiadał prędkość 2800 koni mechanicznych.

Nowy model dostanie 5,2-litrowy silnik z ośmioma rotorami oraz trzema wtryskiwaczami przypadającymi na każdy z nich. Oprócz tego w trzewiach RSC SuperRaprot CF znajdzie się system zarządzania silnikiem E-Tec, wspomagany przez dwa konwentery katalityczne. Warto wspomnieć o czterech turbosprężarkach, na których opierać się będzie układ ssania. Nie można też zapomnieć o intercoolerze woda/powietrze.

Według oficjalnych danych maszyna będzie w stanie osiągnąć 100 km/h w 0,9 sekundy! Ciekawostką jest, że licznik wskaże 600 km/h po upływie zaledwie 7 sekund. Informacje brzmią więcej niż nieprawdopodobnie, dlatego z niecierpliwością czekamy na pierwsze testy RSC SuperRaprot CF.

Demoniczna prędkość od niemieckiego producenta
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About author

Related Articles